• Gdy lato odchodzi

  Fot. Sisi Cecylia

  Stare polskie przysłowie mówi, że „od św. Anki zimne wieczory i poranki”. Można więc stwierdzić, że prawdziwie upalne lato przemija u nas dość szybko, ale przed nami jest jeszcze leniwy sierpień dopalający się na złotych polach. I to właśnie ten moment chcieliśmy uchwycić w tym utworze. Jak nam wyszło, oceńcie sami.

  Spotify: https://open.spotify.com/album/6NrezVreRBtl7Bmnqd0yoB

  Apple Music https://music.apple.com/…/gdy-lato-odchodzi…/1699800544

  Tidal: https://tidal.com/browse/album/307802164

 • Sezon koncertowy 2022 zakończony

  Koncertem w Okęckiej Sali Widowiskowej zakończyliśmy sezon koncertowy 2022. Wystąpił zespół w składzie:

  Krzysztof Napiórkowski – fortepian, śpiew
  Maciej Sikała – saksofony, klarnet basowy
  Mateusz Pliniewicz – skrzypce
  Witold Cisło – gitary
  Andrzej Święs – gitara basowa
  Sebastian Frankiewicz – perkusja
  Realizacja dźwięku i zdjęcia winiety: Paweł Tabor
  Podziękowania dla Emmy Herdzik oraz Tomasza Gajewskiego!

  Management: oo-Art +48 572 955 554 info@oo-art.eu

  Krótka relacja z koncertu:

 • „Łódeczki chwil” w radiu, serwisach streamingowych i na YouTube!


  „Łódeczki chwil” w wersji „radio edit” to chyba najbardziej radiowa piosenka z albumu CV (2022) w wersji…. radiowej 🙂 Jedynie 3 minuty 14 sekund pogodnych rozważań o naturalnym przemijaniu stanów emocjonalnych. Na pewno każdy, kto posłucha znajdzie tam kawałek prawdy o sobie.

  Do utworu można zobaczyć teledysk animowany z tekstem w estetyce „liryc video”.

 • „Telefony” poszły w świat

  „Piosenkę „Telefony” napisałem ponad rok temu. Już wtedy jej słowa były aktualne, nie przypuszczałem jednak, że w dniu jej wydania nabiorą aż tak dużego znaczenia. Mam nadzieję, że ten utwór przyniesie nadzieję na lepsze jutro. „Uratuje nas Miłość i cisza” to przesłanie do nas wszystkich, coś, czym powinniśmy się kierować wobec naszych bliskich, jak i zupełnie obcych nam osób.”

  2022

  Krzysztof Napiórkowski

  Albumu można odsłuchać w serwisach:
  👉 SPOTIFY: https://open.spotify.com/album/0Agxvyrxlf3yasEzGSQ8fY
  👉 iTUNEShttps://music.apple.com/us/album/1609650258?l=pl&ls=1
  👉 APPLE MUSIChttps://music.apple.com/us/album/1609650258?l=pl?&app=music
  👉 TIDALhttps://tidal.com/browse/album/216348190
  👉 AMAZON MUSIChttps://music.amazon.com/albums/B09TQ6GSG2
  👉 DEEZERhttps://www.deezer.com/pl/album/294951752
  👉 PLUShttps://plusmusic.pl/album/4301428/
  👉 YOUTUBEhttps://music.youtube.com/playlist

  Album „CV” to 11 premierowych, autorskich piosenek nagranych z udziałem wybitnych instrumentalistów. W nagraniu udział wzięli: Krzysztof Napiórkowski (gitara akustyczna, fortepian, instrumenty klawiszowe, śpiew, chórki), Marek Napiórkowski (gitary elektryczne, gitara klasyczna) , Robert Majewski (flugelhorn), Maciej Sikała (saksofony), Mateusz Pliniewicz (skrzypce), Robert Kubiszyn (gitary basowe, kontrabas), Paweł Dobrowolski (perkusja, instrumenty perkusyjne).„Przy pisaniu tej płyty korzystałem z nowej techniki songwriterskiej polegającej na jednoczesnym pisaniu muzyki i tekstu, rozpoznawaniu własnych emocji, słuchaniu tego, co niesie muzyka i dodawaniem do niej tekstu. Myślę, że dzięki temu udało mi się uchwycić naturalny nastrój towarzyszący piosenkom. Dodatkowo płyta była nagrywana tradycyjną metodą – na setkę, co, mam nadzieję, podkreśla jej organiczny charakter. Oddaję Państwu do rąk najlepsze, co udało mi się do tej pory zrobić. Pozostaje mi życzyć dobrego odbioru.”

 • Premiera płyty „CV” 4 marca 2022r.

  CV to 11 premierowych, autorskich piosenek nagranych z udziałem wybitnych instrumentalistów. W nagraniu udział wzięli: Krzysztof Napiórkowski  (gitara akustyczna, fortepian, instrumenty klawiszowe, śpiew, chórki), Marek Napiórkowski (gitary elektryczne, gitara klasyczna) , Robert Majewski (flugehorn), Maciej Sikała (saksofony), Mateusz Pliniewicz (skrzypce), Robert Kubiszyn (gitary basowe, kontrabas), Paweł Dobrowolski (perkusja, instrumenty perkusyjne).

  Za realizację nagrań odpowiada legendarny Leszek Kamiński. Nagrania dokonano w Studiu S4 w Warszawie.

  https://www.empik.com/cv-napiorkowski-krzysztof,p1293189843,muzyka-p

  Dotychczas ukazały się trzy single zwiastujące nową płytę: „List”, „CV” oraz „Niech przyjdzie dzień – altenative version” – gdzie Napiórkowski odchodzi od tradycyjnych akustycznych brzmień.

 • „Niech przyjdzie dzień” (Alternative Version) nowa piosenka dostępna od 2 lutego

  Czasami czuję, że muzycznie jestem na pograniczy różnych światów. Nie raz miałem ochotę swoje płyty nagrać w dwóch, a nawet trzech różnych wersjach. Pomyślałem, że tym razem mój najnowszy singiel „Niech przyjdzie dzień” zaprezentuję Państwu w dwóch odsłonach. Zacznę, od tej bardziej alternatywnej, gdzie odchodzę od akustycznego brzemienia. Ciekawy jestem Państwa wrażeń.

  2022

  „Niech przyjdzie dzień” to kolejna muzyczna zapowiedź najnowszej płyty Krzysztofa Napiórkowskiego zatytułowanej „CV”. Krzysztof postanowił jednak nieco zaskoczyć fanów wydając utwór, w którym prezentuje zupełnie nowe muzyczne oblicze. Artysta znany dotychczas z akustycznych aranżacji, tym razem postawił na nowoczesną, minimalistyczną produkcję, która uwydatnia głębię wokalu Krzysztofa na poziomie, którego jeszcze nie było! 

  Nowa produkcja jest efektem współpracy Krzysztofa Napiórkowskiego z młodym producentem Janem Bieleckim (znanym ze stałej współpracy z Teamem Producenckim Hotel Torino) i zapowiada nowy rozdział w twórczości muzycznej Artysty. 

  „Niech przyjdzie dzień” jest więc zapowiedzią nie tylko najnowszej płyty Krzysztofa, ale także odkryciem pierwszej karty dalszych planów Artysty! Premiera albumu „CV” zaplanowana jest na kwiecień 2022 roku i na pewno trafi w gusta fanów dojrzałych tekstów i akustycznych brzmień na pograniczu smooth jazzu i muzyki popularnej.

  PREMIERA 2 lutego 2020

 • Wawer Music Festival w Warszawie

  Już 31 października 2021 Krzysztof Napiórkowski wystąpi w Warszawie podczas 13 edycji Wawer Music Festival. Towarzyszyć mu będą wspaniali koledzy a zarazem znakomici jazzmani Paweł Dobrowolski (perkusja) oraz Robert Kubiszyn (bas) . „Nie zabraknie tych starszych piosenek, jak i szykuję dla Was single z mojej nowej płyty” – zapowiada KN.

  Dziękujemy Yamaha Music Europe za zaufanie.
  Bezpłatne zaproszenia można odebrać w recepcji Hotelu Boss oraz Wydziale Kultury UD Wawer.

 • „List” – nowy singiel 6 sierpnia 2021

  Nastrojowa piosenka o miłosnym porozumiewaniu się dwojga ludzi, o liście pisanym uczuciami zapowiada kolejny album Krzysztofa Napiórkowskiego. „List” – pierwszy singiel z nowego krążka artysty, któremu towarzyszy także premiera teledysku, dostępny będzie w serwisach cyfrowych od 6 sierpnia 2021.

 • Reedycja albumu Introspekcja

  Krzysztof Napiórkowski Introspekcja 2021

  Debiutancki album Krzysztofa Napiórkowskiego – wokalisty, pianisty, gitarzysty, autora tekstów i kompozytora. Album został zremasterowany wzbogacony o niepublikowane nagrania. Gościnnie na płycie pojawiają się Joanna Kondrat oraz Grzegorz Turnau. Piosenki zebrane na albumie zyskały uznanie na wielu festiwalach, których Krzysztof Napiórkowski był laureatem jako student jeszcze przed fonograficznym debiutem: m.in. Spotkania Zamkowe w Olsztynie, Festiwal Piosenki w Krakowie czy Poetycka Dolina. Na płycie znajdują się w większości kompozycje Krzysztofa Napiórkowskiego do tekstów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Anieli Agaty oraz utwory autorskie.

  https://www.empik.com/introspekcja-reedycja-2020-napiorkowski-krzysztof,p1246786891,muzyka-p

 • Premiera albumu „Napiórkowski / Mickiewicz Sonety Krymskie”

  2020

  Sonety Krymskie Adama Mickiewicza i ich ponadczasowe piękno to inspiracja do kolejnego albumu Krzysztofa Napiórkowskiego – pieśniarza, wokalisty, pianisty i kompozytora. Za swój ostatni album artysta był nominowany do nagrody muzycznej Fryderyk 2019. Tym razem sięgnął po pomnikową postać znaną przede wszystkim z podręczników szkolnych, lecz napisana do nich muzyka przybliża XIX wieczną poezję do czasów współczesnych.   Osnową płyty są kompozycje Napiórkowskiego zaśpiewane przez niego przy fortepianie. Towarzyszą mu muzycy operujący instrumentarium nawiązującym do muzyki klasycznej: fagot, klarnet basowy, flet, skrzypce, gitara, instrumenty perkusyjne, nie brak tu jednak współczesnych elementów jak gitara basowa. „Zamysł albumu był taki, że wyobraziłem sobie XIX – wieczny paryski salon, gdzie wieczorną porą gromadzi się towarzystwo, a śpiewak z udziałem muzyków wykonuje poezję ku uciesze i zamyśleniu zebranych” – tak o płycie mówi kompozytor.

 • Fryderyk 2019!

  Krzysztof z nominacją do nagrody muzycznej Fryderyk za album SEMI ELECTRIC. Akademia fonograficzna doceniła najnowszą produkcję Krzysztofa Napiórkowskiego przyznając nominację w kategorii “Muzyka poetycka”.