Semi Electric

Na płycie znajdziemy prawie 50 minut muzyki podzielonej na 13 utworów – w większości do tekstów Krzysztofa Napiórkowskiego, ale pojawiają się także trzy zjawiskowe poematy Dylana Thomasa w przekładzie Stanisława Barańczaka, w tym słynny „Do not go gentle into that good night” (Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy), a także jeden wiersz Bolesława Leśmiana i jeden tekst Joanny Kondrat.

Jest to pierwsza tak elektryczna płyta Krzysztofa, która zaskakuje energią, świeżością, pomysłowością i znakomitymi utworami z pogranicza różnych stylistyk i konwencji. Głos lidera dopełnia znakomicie zgrany zespół i perfekcyjna realizacja, zaś cały album jest nagrany w imponujących warunkach akustycznych, świetnie i oryginalnie brzmiący.

Na płycie oprócz Krzysztofa Napiórkowskiego grającego na elektrycznym pianinie Fender Rhodes i gitarze akustycznej zagrali także utalentowani muzycy: Kacper Stolarczyk (gitary elektryczne), Mateusz Pliniewicz (skrzypce), Szymon Kamykowski (saksofony), Maciej Magnuski (bas) oraz Daniel Kapustka (perkusja). Goście specjalni płyty to szkoccy muzycy: Claire Campbell (skrzypce), Andre Gibb (skrzypce), Norman Mackay (bandeon).

 1. Nigdy Nie Wrócę
 2. Nie Wiem Nic O Sobie
 3. Jasny
 4. Widzę Dziś Chłopców Lata
 5. Rusz Się Z Domu
 6. Nie Masz Dokąd Pójść
 7. Optymistycznie (Wersja 2018)
 8. Ludzie Mówią (Wersja 2018)
 9. Nie Wchodź Łagodnie Do Tej Dobrej Nocy
 10. W Tym Zwariowanym Świecie
 11. Sen O Dniu (Wersja 2018)
 12. A Śmierć Utraci Swoją Władzę
 13. W Czas Zmartwychwstania